Zastanawiasz się, jaki kinkiet dobrać do okrągłego lustra? Skorzystaj z naszego poradnika!

0
Zastanawiasz się, jaki kinkiet dobrać do okrągłego lustra? Skorzystaj z naszego poradnika!

Zastanawiasz się, jaki kinkiet dobrać do okrągłego lustra? Skorzystaj z naszego poradnika!

 

              

 

Planujesz udekorować swoje mieszkanie i szukasz sposobu na to, aby podkreślić piękno okrągłego lustra? Prawdopodobnie zastanawiasz się więc, jaki kinkiet będzie najlepszy do tego celu. Wybór odpowiedniego oświetlenia to w końcu kluczowy element każdej aranżacji. Może ono wzbogacić wygląd pomieszczenia i powinno zapewnić odpowiednią ilość światła. W tym artykule przedstawimy Ci kilka porad dotyczących tego, jak prawidłowo zestawić kinkiet z okrągłym lustrem. Dzięki temu będziesz mógł stworzyć harmonijne i stylowe wnętrze.

 

              

 

Zestawienie kinkietów z okrągłym lustrem – czy to dobry pomysł?

Lustro pełni funkcję praktyczną i dekoracyjną. Jest to bowiem element, który potrafi przyciągać wzrok. Warto to dodatkowo podkreślić za pomocą odpowiedniego oświetlenia. Najczęściej zadanie to pełnią kinkiety.

W ostatnim czasie prawdziwym aranżacyjnym hitem stały się lustra okrągłe. Nic dziwnego, gdyż są bardzo nowoczesne i stylowo się prezentują. Pojawia się jednak pewna wątpliwość, a mianowicie – czy w ich przypadku kinkiety również będą dobrym wyborem?

Bez wątpienia tak! Trzeba jedynie dobrać ich odpowiednią formę, co wbrew pozorom nie jest łatwe. W tym przypadku bowiem nie wystarczy kierować się jedynie przeznaczeniem lustra i komfortem podczas codziennego wykonywania czynności higienicznych i pielęgnacyjnych. Ważne jest także, aby te dwa elementy ze sobą współgrały, co może być dość dużym wyzwaniem.

 

     

 

Dlaczego tak trudno dobrać kinkiety do okrągłego lustra?

Wszystkiemu winna jest forma okrągłego lustra. Jego konstrukcja jest bowiem dość lekka i minimalistyczna, czego zazwyczaj nie można powiedzieć o kinkietach. Oba te elementy wyraźnie różnią się pod tym względem. Wobec tego kinkiety należy dobrać umiejętnie, tak aby nie zdominowały tafli. Wówczas wyszłyby one na pierwszy plan, co nie prezentowałoby się zbyt dobrze. Lustro i oświetlenie muszą tworzyć ze sobą zgrany duet, co pozwoli Ci uzyskać stylową i bardzo praktyczną aranżację. Oczywiście pamiętaj też o tym, aby zwrócić uwagę nie tylko na samo lustro, ale także pozostałą część wnętrza. Oświetlenie, które zastosujesz, musi tworzyć z pomieszczeniem spójną całość.

 

                                   

 

Jaki kinkiet wybrać do okrągłego lustra?

Dobór kinkietu do okrągłego lustra nie jest łatwy. Kierując się pewnymi zasadami, można jednak zrobić to prawidłowo. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, z których warto skorzystać:

 

     

1. Kinkiety nie powinny mieć zbyt dużego rozmiaru w stosunku do lustra – ważne są tutaj proporcje- za duże kinkiety stanowiłyby zbyt mocny akcent aranżacyjny. Jak już wiesz, nie jest to pożądane. Oświetlenie musi bowiem tworzyć z lustrem spójną całość. Unikaj więc lamp o pokaźnych rozmiarach. Uważaj jednak, aby nie były też zbyt małe; 

2. Nie próbuj na siłę dobierać okrągłych kinkietów – w ten sposób uzyskałbyś bardzo rozwartą kompozycję. To właśnie dlatego bezpieczniej jest skorzystać z nietypowych rozwiązań – np. kinkietu w kształcie kwadratu – i stworzyć wyraźny kontrast. Oczywiście może to być także każdy inny kształt. Ważne jest jedynie, aby opierał się na liniach prostych i wyraźnych kątach, co odbiega od miękkiej krawędzi lustra. Dość częstym wyborem jest pojedyncza, podłużna lampa zawieszana nad lustrem. Ma ona prostą konstrukcję, co może nadać wnętrzu nowoczesny charakter. Długość takiej lampy powinna odpowiadać średnicy lustra. Wówczas zostanie ono równomiernie oświetlone. Dobrym wyborem jest też umieszczenie dwóch pionowych kinkietów po bokach lustra. Nie powinny one być jednak zbyt duże;

3. Dopasuj stylistykę kinkietu do stylistyki lustra – dzięki temu zadbasz o spójność. Trzymaj się pewnych ram stylu. Przykładowo minimalistyczne, proste lustra zestaw z kinkietami nowoczesnymi;

4. Zadbaj o to, aby oświetlenie umożliwiało wykonywanie codziennych czynności – ma to szczególne znaczenie, jeśli wybierasz kinkiety do lustra łazienkowego. Zwróć więc uwagę na światło. Nie może ono być zbyt intensywne, lecz powinno rozpraszać się na całej tafli. To właśnie dlatego zwróć uwagę na lampę wyposażoną w klosz. Rozprasza on światło, wyraźnie i równomiernie doświetlając lustro. Zasada ta nie dotyczy jedynie kinkietów o charakterze dekoracyjnym. Zazwyczaj mają one niedużą jasność, która ma po prostu nie razić w oczy.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom uda Ci się znaleźć idealne kinkiety do okrągłego lustra. Jeżeli rozglądasz się za takim oświetleniem, zajrzyj do naszego butiku Ornali. Mamy lampy wykonane w różnych formach i stylach – znalezienie odpowiedniego wariantu nie powinno więc stanowić problemu. Co najważniejsze, dbamy o wysoką jakość i unikatowość naszych produktów. Dzięki temu możesz uzyskać naprawdę stylowe i efektowne wykończenie.

 

                      

 

                             

Komentarze do wpisu (0)

Wydarzenia & Blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl