Urządzanie i aranżacja pomieszczeń to dla wielu osób przyjemne czynności, lecz mogą one stanowić również nie lada wyzwanie. Sekretem modnego, a przy tym przytulnego wystroju są detale. Jeśli zastanawiają się Państwo nad doborem dodatków, warto wziąć pod uwagę ozdobę okien, w tym designerskie zasłony. Dzięki nim można bowiem stworzyć w pomieszczeniu wyjątkowy nastrój, regulując ilość przedostającego się z zewnątrz światła, a także stylowo urządzić np. salon czy sypialnię. Przy wyborze odpowiednich modeli należy rozważyć ich długość i kolorystykę. Duże znaczenie mają też uchwyty do zasłon, które wpływają na ich estetykę. Najlepiej dopasować je do ogólnej koncepcji aranżacyjnej. Wiele inspiracji można znaleźć w naszym sklepie ORNALI. To sposób na modny i funkcjonalny wystrój, który sprawi, że domowa przestrzeń będzie jeszcze przyjemniejszym miejscem do przebywania

Co zapewniają zasłony?

Istnieje wiele powodów, dla których warto je zakupić. Doskonale sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Kiedy za oknami intensywnie świeci słońce, zasłony mogą ograniczać dostęp promieni do pomieszczeń, co sprawi, że nie będzie ono nadmiernie się nagrzewać. Podczas zimnych miesięcy uzyskają Państwo odwrotny efekt, ponieważ zapobiegną one wychładzaniu się przestrzeni, ograniczając chłód od strony szyb.

Innym aspektem jest natomiast nastrój. Bez wątpienia regulowanie ilości światła wpływa na tworzenie klimatu. Oferowane przez nas stylowe zasłony okienne pozwalają uzyskać efekt przyjemnego półmroku niezależnie od pory dnia. To również świetna dekoracja pomieszczenia. Kiedy dopasują je Państwo do pozostałych elementów aranżacyjnych – obicia mebli, poduszek czy koloru ścian – zasłony stworzą wraz z nimi spójną całość. Ułatwiają też podział przestrzeni w pomieszczeniu, a dodatkowo wygłuszają hałasy z zewnątrz. Na pewno więc warto zastanowić się nad ich zastosowaniem w swoim domu.

Jak wybrać odpowiednie zasłony?

To pytanie często zadają sobie osoby aranżujące domową przestrzeń. Aby podjąć najlepszą decyzję, warto rozważyć kilka istotnych czynników. Przede wszystkim ważny jest materiał, z którego zostały wykonane zasłony okienne. Gruby i ciężki sprawdzi się doskonale, jeśli zależeć będzie Państwu na ochronie przed nasłonecznieniem, zimnem oraz hałasami. Gdy natomiast stawia się w pierwszej kolejności na aspekt dekoracyjny, można wybrać lżejsze tkaniny, lekko powiewające w oknie i nadające pomieszczeniu wrażenie subtelności. Istotne jest też, czy materiał jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Ponadto nie można zapominać o estetyce. Jednolite lub wielobarwne designerskie zasłony we wzory potrafią znacząco zmienić charakter salonu lub sypialni. Mogą Państwo zaopatrzyć się kilka kompletów i używać ich zależnie od nastroju, jaki zamierzają stworzyć w pomieszczeniu.

ORNALI to sklep, który w swojej ofercie posiada szeroki wybór produktów do aranżacji domu. Dużym zainteresowaniem cieszą się stylowe zasłony oraz uchwyty do nich. Zapraszamy do przeglądania naszych propozycji i wyboru odpowiednich wzorów dla siebie, które pomogą uczynić wnętrza wyjątkowymi!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl