Jaka lampa do sypialni pozwoli stworzyć przytulną atmosferę? Podpowiadamy

0
Jaka lampa do sypialni pozwoli stworzyć przytulną atmosferę? Podpowiadamy

Jaka lampa do sypialni pozwoli stworzyć przytulną atmosferę? Podpowiadamy.

 

 

Jeśli marzysz o tym, aby Twoja sypialnia była przytulnym azylem sprzyjającym relaksowi i wypoczynkowi, to warto zwrócić uwagę na jej odpowiednie oświetlenie. Wybór lampy może bowiem wpłynąć na nastrój i atmosferę w pomieszczeniu – odpowiedni wariant pozwoli Ci stworzyć idealną przestrzeń do odpoczynku. Z tego artykułu dowiesz się więc, jaka lampa będzie najlepsza do sypialni i jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy jej zakupie.

Jak wprowadzić do sypialni przytulną atmosferę dzięki odpowiedniemu oświetleniu?

 

 

Oświetlenie powinno rozpatrywać się nie tylko pod kątem estetyki, ale też funkcjonalności. To właśnie dlatego warto dopasować je zarówno do swoich potrzeb, jak i samego pomieszczenia, a dokładniej roli, jaką pełni. Biorąc ten aspekt pod uwagę, można bowiem zyskać we wnętrzu odpowiednią atmosferę.

Jeśli chodzi o sypialnię, to jest to przestrzeń, w której odpoczywasz i regenerujesz siły. Zaleca się więc, aby była ona ciepła i przytulna. Takie warunki sprzyjają relaksowi. Pytanie tylko, jak je uzyskać?

Możesz to zrobić za pomocą oświetlenia, gdyż to właśnie ono ma bardzo duży wpływ na nasz nastrój. Wystarczy zatem jedynie odpowiednio nim sterować. Po pierwsze, zwróć uwagę na barwę światła. Powinna być ona ciepła. To dlatego, że udowodniono, że w takich warunkach odpoczywa się najlepiej. Po drugie, jasność. W sypialni dobrze jest umieścić kilka źródeł światła o różnej intensywności – najlepiej postawić na światło rozproszone, skierowane tak, aby nie tworzyło cieni. Dzięki temu dopasujesz lampy do wykonywanej czynności. Co więcej, odpowiednio komponując oświetlenie, stworzysz wyjątkowy klimat. Na koniec spójrz jeszcze na formę lampy. Jeśli zależy Ci na przytulności, to zrezygnuj z minimalizmu i modeli o surowym wykończeniu. W tym wypadku lepiej sprawdzi się lampa o dekoracyjnej formie.

 

                          

 

Wybór lampy do sypialni – na co zwrócić uwagę?

Jak już wiesz, oświetlenie jest bardzo ważne dla zapewnienia odpowiedniej aranżacji. Podczas jego doboru warto więc kierować się pewnymi zasadami. To właśnie dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretny model lampy, powinieneś wiedzieć, na co w szczególności zwrócić swoją uwagę. Kilka cennych wskazówek zawarliśmy poniżej:

intensywność światła – dostosuj ją do czynności, które masz zamiar wykonywać w sypialni. Osoby, które lubią czytać, powinny np. zdecydować się na mocniejsze światło. Nie jest to jednak konieczne, jeśli sypialnia służy Ci tylko do snu;

barwa światła – jak już wspominaliśmy, w tej sytuacji warto wybrać żarówki o ciepłej barwie. W ten sposób zbudujesz przytulną i spokojną atmosferę;

styl wnętrza – zwróć uwagę na zastosowaną stylistykę i kolorystykę sypialni. Na jej podstawie dobierz formę lampy. Dzięki temu przestrzeń, którą stworzysz, zyska na spójności, co ma ogromne znaczenie w kontekście aranżacyjnym;

rozmiar sypialni – należy zachować odpowiednie proporcje pomiędzy lampą a metrażem pomieszczenia. Ogromna lampa w małym pomieszczeniu może dać efekt przytłoczenia. Analogicznie, zbyt mała lampa na zbyt dużym suficie może pozostać niezauważona;

funkcjonalność – przede wszystkim należy rozważyć, do jakiego celu będzie służyła lampa. Czy ma to być główne źródło światła, czy raczej oświetlenie dodatkowe do czytania, odpoczynku, czy do dekoracyjnego podkreślenia aranżacji wnętrza;

jakość lampy – wbrew pozorom jakość lampy to również bardzo ważny czynnik. Lampy wysokiej jakości nie tylko lepiej się prezentują – ich zaletą jest też dłuższa żywotność i niezawodność. Bardzo często oferują także lepszą jakość oświetlenia, które jest ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. To dlatego przy wyborze lampy warto sprawdzić jakość jej wykonania, w tym materiały wykorzystane przy jej produkcji.

 

                      

 

Jaka lampa będzie najlepsza do sypialni?

Wiesz już, jaka atmosfera powinna panować w sypialni oraz co jest ważne przy wyborze oświetlenia. Pora więc odpowiedzieć na często pojawiające się pytanie, a mianowicie, jaka lampa będzie najlepsza do sypialni.

                                   

 

Tutaj nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Pamiętaj też o tym, o czym wspominaliśmy wyżej – w sypialni powinno się instalować kilka różnych źródeł światła. Tym samym oświetlenie podziel na:

główne – ma ono umożliwić sprawne poruszanie się po wnętrzu i odnajdowanie niezbędnych przedmiotów. Najczęściej więc funkcję tę pełni lampa sufitowa. W przypadku sypialni pod uwagę warto wziąć przede wszystkim modny żyrandol. Nadaje on aranżacji charakter i może wprowadzić do wnętrza odrobinę luksusu. Ma też dekoracyjną formę, co także jest bardzo ważne przy tworzeniu przytulnego wnętrza;

dodatkowe – może mieć charakter dekoracyjny i praktyczny. Oświetlenie dodatkowe powinno oferować przyjemne, przytulne światło. Dzięki temu z jego pomocą będziesz mógł stworzyć relaksujący nastrój. Zyskasz także możliwość poruszania się po sypialni w ciągu nocy bez potrzeby zapalania intensywnego światła głównego. Tego typu lampy stanowią także doskonałe uzupełnienie wystroju.

 

                          

 

Oświetlenie dodatkowe może przyjmować różnorodne formy. Pierwsza z nich to kinkiety. Oferowane przez nie światło jest przyjemne i delikatne, co doskonale wpływa na relaks. Co najważniejsze, nie zajmują miejsca na podłodze czy też stoliku, co może mieć duże znaczenie na małym metrażu. Do wyboru masz także lampki nocne. Zazwyczaj umieszcza się je symetrycznie po obu stronach łóżka. Wśród nich dostępne są modele oferujące miękkie, rozproszone światło oraz takie, które z pewnością umożliwią Ci spędzenie wieczoru nad ulubioną książką. Dobrym wyborem są też lampy stojące. Niektóre z nich pozwalają na skierowanie światła w konkretne miejsce.

 

      

 

Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, na którą lampę się zdecydujesz, powinna ona wpisywać się nie tylko w Twój gust, ale też w aranżację pomieszczenia. Wówczas unikniesz chaosu, który utrudniałby odpoczynek. Jeżeli szukasz oświetlenia do sypialni, to koniecznie zajrzyj do naszego butiku. Udostępniamy w nim bardzo szeroki asortyment, występujący w różnorodnej stylistyce aranżacyjnej. Dzięki temu z pewnością uda Ci się znaleźć właściwe dla siebie i swojego wnętrza lampy.

 

                         

Komentarze do wpisu (0)

Wydarzenia & Blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl